АФП

  во

  Осомничен џихадист бил уапсен во Мароко под обвинение дека , наводно, подготвува напад во шпанскиот град Севиља, објави шпанското Министерство за внатрешни ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Не можете да ги скриете лажливите очи. Но научниците откриле дека жената може да открие дали мажот ќе биде неверен по само еден поглед на неговото лице, додека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пожарникарите успејаа да ја спасат главната камена структура на 850 години старата готска градба на едно од најзначајните париски обележја со светска вредност, ...
  сите 684 | | | веќе видена

  Продуктивен и посветен, тој беше модел за воен офицер, но имал тајна. Бил во хомосексуална врска со колега војник. Тоа, според воениот закон на Јужна Кореја, е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јанела Санчез, девојчето од Хондурас, со својата мајка Сандра ја помина мексиканско-американската граница лани, во долината Рио Гранде. Американската гранична ...
  сите 3 | | | веќе видена