Абу

  во

  Директорот на разузнавачката агенција на Русија предупредува дека околу 5.000 борци на Исламската држава претставуваат опасност за границите на поранешниот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Одличната сезона на Манчестер сити под водство на шпанскиот стратег Пеп Гвардиола би можела да заврши неславно, откако деновиве се споменува дека „граѓаните“ ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Руската служба за безбедност (ФСБ) го приведе Георги Гуев поради сомнение дека финансиски ја помагал Исламската држава. „Осомничениот собирал финансиски ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Руската сојузна безбедносна служба (ФСБ) го приведе 26-годишниот Георгиј Гуев поради сомнение дека давал финансиска помош на терористичката „Исламска држава“. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Руската служба за безбедност (ФСБ) го привела Георгиј Гуева поради сомнение дека финансиски ѝ помагал на Исламската држава. -Осомничениот собирал финансиски ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Вака апсат руските агенти: Мирно си шеташе по улица, а оддеднаш не знаеше што го снајде Руската служба за безбедност( ФСБ) го приведе Георгија Гуев поради ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Руската сојузна безбедносна служба (ФСБ) го приведе 26-годишниот Георгиј Гуев поради сомнение дека давал финансиска помош на терористичката „Исламска држава“.– ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Руската сојузна безбедносна служба (ФСБ) го приведе 26-годишниот Георгиј Гуев поради сомнение дека давал финансиска помош на терористичката „Исламска држава“. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Руската сојузна безбедносна служба (ФСБ) го приведе 26-годишниот Георгиј Гуев поради сомнение дека давал финансиска помош на терористичката „Исламска држава”. ...
  сите 22 | | | веќе видена