Абрамович

  во

  „Газета дело Спорт“ открива повеќе детали од судскиот процес помеѓу Челси и Антонио Конте во кој стратегот бара обештетување од околу 23 милиони евра, „Сините“ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Антонио Конте бара обесштетување од 23 милиони евра по отказот кој го доби во јули, Челси се обидува да се извади со смешни изговори, вели дека Италијанецот не ...
  сите 18 | | | веќе видена

   Роман Абрамович на 1 година ја изгубил мајка си, а 3 години подоцна починал и неговиот татко. Опра Винфри растела со баба ѝ и забременила на 13 години. Во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Роман Абрамович во повеќе наврати ги одби понудите за продавање на удел во Челси, но можеби ќе попушти пред понудата на најбогатиот Чех, Петр Келнер, кој има ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најбогатиот човек во Чешка, Петр Келнер (54) ќе започне преговори со Роман Абрамович за евентуалното купување на дел од акциите на Челзи, соопштува чешкиот ...
  сите 11 | | | веќе видена