Абдулаќим Адеми

  во

  Бегството на поранешниот македонски премиер Никоа Груевски во Унгарија му е на последното место од најголемите три разочарувања во 2018-та на шефот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Само кичевскиот градоначалник Фатмир Дехари и екс пратеникот Рафиз Алити реагирале на смената на Хазби Лика од функцијата организациски секретар на ДУИ, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Атила Реџепи за нов генерален секретар на ДУИ и Артан Груби за организациски секретар на партијата, се двете кадровски решенија за испразнетите партиски ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Решенијата беа донесени  на двата одвоени и последователни состаноци што доцна попладнево се одржаа во партиското седиште во тетовска Мала Речица. Партискиот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вечерва ДУИ одржа седница на централното раководство, на која како што дознава ТВ21 Атила Реџепи е именувана за генерален секретар на ДУИ, а Артан Груби за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Атила Реџепи за нов генерален секретар на ДУИ и Артан Груби за организациски секретар на партијата, се двете кадровски решенија за испразнетите партиски ...
  сите 25 | | | веќе видена

  “Не можам да зборувам за детали бидејќи сум надвор од државата и не знам од кого можам да бидам прислушуван тука“. Ова е една од “бомбите“ меѓу екс директорот ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука (МОН) вечерва, преку соопштение до медиумите, апелира Алијанса за Албанците да не шири невистини и лажни вести поврзани ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука (МОН) вечерва, преку соопштение до медиумите, апелира Алијанса за Албанците да не шири невистини и лажни вести поврзани ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Министерството за образование и наука (МОН) вечерва, преку соопштение до медиумите, апелира Алијанса за Албанците да не шири невистини и лажни вести поврзани ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Финансискиот скандал со тетовската печатница „Арбериа Десигн" и со фирмата Арс Ламина од Скопје отвора големи сомнежи во јавноста, откако министерството за ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Финансискиот скандал со тетовската печатница „Арбериа Десигн“ и со фирмата Арс Ламина од Скопје отвора големи сомнежи во јавноста, откако министерството за ...
  сите 32 | | | веќе видена