Абдула

  во

  Лидерот на опозицијата на Малдивите победи на вчерашните претседателски избори во островската држава во Индискиот океан. Според националната изборна комисија, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лидерот на опозицијата на Малдивите победи на вчерашните претседателски избори во островската држава во Индискиот океан. Според националната изборна комисија, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дваесет лидери на самит во Вашингтон во 2008 година бараа излез од најтешката криза што го погоди светот од почетокот на 20 век. Една деценија подоцна, земјите ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Смрт во емисија во живо: Му рече на водителот дека би сакал да умре додека работи Рита Јитендра, славната индиска професорка, писателка и уметник, ја шокираше ...
  | | веќе видена

  Рита Јитендра, славната индиска професорка, писателка и уметник, ја шокираше нацијата когапочина во утринската емисија која се емитуваше во живо на телевизија ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Рита Јитендра, славната индиска професорка, писателка и уметник, ја шокираше нацијата когапочина во утринската емисија која се емитуваше во живо на телевизија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Седумдневна филмска програма со наслов „Ревија на македонски филм“, ќе се одржи од 13-ти до 19-ти септември во Синеплекс. Филмската ревија ги содржи речиси ...
  сите 2 | | | веќе видена