Абас

  во

  Палестинската управа повтори дека ја отфрла мировната иницијатива на САД по најавата дека за неа ќе се дискутира следната недела во Вашингтон со израелските ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Палестинската управа повтори дека ја отфрла мировната иницијатива на САД по најавата дека за неа ќе се дискутира следната недела во Вашингтон со израелските ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Наследникот на иранскиот генерал Касем Сулејмани убиен во американски воздушен напад во Багдад на 3-ти јануари, ќе ја доживее истата судбина ако продолжи по ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Граѓаните на Ерусалим денес се борат со сообраќаен хаос и засилени мерки за безбедност, поради големиот собир кој се одржува во овој израелски град. На собирот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Иран денеска соопшти дека би можел да излезе од Договорот за неширење на нуклеарното оружје (НПТ) ако европските земји се обратат до Советот за безбедност на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Собирот во четврток во Меморијалниот институт „Јад Вашем“, чиј домаќин е израелскиот претседател Реувен Ривлин, е „најголем политички настан“ од основањето на ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Иран денеска соопшти дека би можел да излезе од Договорот за неширење на нуклеарното оружје (НПТ) ако европските земји се обратат до Советот за безбедност на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф го откажа учеството на Меѓународниот економски форум во Давос, соопшти денеска иранското ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Иран денеска соопшти дека „вратата за преговори не е затворена” во решавањето на спорот за нејзината нуклеарна програма со светските сили, што ескалираше ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Иранскиот министер за надворешни работи нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос бидејќи, како што наведува Техеран, организаторите „изненадно ...
  сите 47 | | | веќе видена