Поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски, го оцени како скандалозен и побара одговорност за твитот на Амбасада на САД за денешниот прв круг ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче заедно со директорот на општата болница на Кавадарци Диме Коцев се посветени на претседателската кампања наместо да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Во очи на доаѓањето на папата Франциск кој во посетата е планирано и да ја посети и спомен куќата на Мајка Тереза, гостин во Отвореното Студио 1 беше Јасминка ...
| | веќе видена

Свадбени обичаи од Мариово Благословување на свекорот Рубата ја растоварале од коњот и зетот ја оставал на рогозина. До рубата стоеле зетот и невестата. ...
| | веќе видена

Првиот човек на Македонското меѓународно движење за човекови права (ММДЧП) од Канада нема да запре со својата борба се додека премиерот Заев не биде уапсен за ...
сите 3 | | | веќе видена

„Немавме чувство дека со списоци се вадат луѓе, уцени за вработувања, тоа е едната димензија. Втората димензија самото место, партиите водеа кампањи и партиите ...
| | веќе видена

next