Лани околу 100 родители не ја исполниле оваа обврска. Дел од нив се упатени на суд, а дел веднаш ја платиле казната која се движи од 300 до 650 евра, бидејќи ...
| | веќе видена

Влошената состојба со изграденоста на архитектонските бариери за лицата со посебни потреби беше повод Меѓуопштинскиот центар за социјални работи од Гевгелија, ...
сите 14 | | | веќе видена

Лицата со хендикеп реагираат дека со нацрт-измените на Законот за социјална заштита им се ускратуваат правата, но и парите кои ги добиваат од државата. Итно ...
сите 3 | | | веќе видена

Ние не сме инсталација на Ердоган туку сме партија на етаблирани политичари, млади и амбициозни луѓе со сопствени идеи, вели пратеникот на движењето Беса ...
сите 2 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 51 | | | веќе видена

Невообичаено за нејзин стил, бившата министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, си ја отвори душата во изјава за ТВ 24, порачувајќи дека не го ...
сите 27 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи за актуелните настани се осврна на својот фејсбук профил. -Како што трчавте синоќа бркајќи сенки на Грујо по гаражи, ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешната министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска во интервју за 24 ТВ изјави дека да се организира бегство воопшто не е едноставна операција. ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред да избега за Будимпешта, бившиот премиер Никола Груевски ги испразнил своите банкарски сметки во Македонија, подигајќи ги сите 200.000 евра што ги имал на ...
сите 43 | | | веќе видена

Во гостување во емисијата Студио 1 Тодор Пендаров истакна дека прес конференциите на ВМРО-ДПМНЕ се фарса, но и дека бегството на Груевски е исто така голема ...
сите 7 | | | веќе видена

Според унгарските, но и бугарските медиуми, екс премиерот на Македонија, Никола Груевски ја напуштил Унгарија. Повикувајќи се на анонимни извори, тие денеска ...
сите 6 | | | веќе видена