Стотици мемиња со потсмев се раширија на интернет по вчерашната фото сесија на највисокиот државен врв на Македонија на полигонот Криволак. На социјалните ...
сите 6 | | | веќе видена

Денеска наврши една година од потпишувањето на Договорот со Грција. Кога имаш верба, храброст и надеж, можеш планини да поместиш. Со потпишувањето на конечниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Режисерот Јани Бојаџи со свој коментар за актуелната дебата околу потеклото на револуционерите на чело со Гоце Делчев. „Секоја нова салата со себе повлекува и ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден од најконтроверзните македонски политички ликови, екс премиерот Љубчо Георгиевски кој со своите изјави секогаш знае да предизвика внимание во јавноста, ...
сите 7 | | | веќе видена

Судбината на Заев е во негови раце. Колумна на Арсим Зеколи. Дали вестите од ЕУ се драматично лоши за Македонија? Можеби се, но не помалку отколку што се и за ...
сите 2 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција – МАЕИ, Васил Стерјовски, од собраниската говорница побара поголема грижа за Македонците и другите ...
сите 3 | | | веќе видена

Светот сериозно вложува во научни истражувања и зачувување на природата, а Македонија речиси и да не дава пари за вакви проекти. Ова го покажува и последното ...
| | веќе видена

Заедно со генералниот секретар на УЖ ВМРО ДПМНЕ, Лилјана Затуровска, учествуваме на Европската летна академија за жени лидери, во Талин, Естонија. На маргините ...
сите 2 | | | веќе видена

По сторијата на Сител за прилепчанецот Борис Мирчески кој 2,5 месеци живее во крајно нечовечки услови со отворена рана на ногата и за кого вчера неговиот син ...
сите 3 | | | веќе видена

Студентите-апсолвенти од Факултетот за уметности при Универзитот во Тетово со заедничка изложба го одбележаа завршувањето на студирањето и учебната 2018/2019 ...
сите 2 | | | веќе видена

Интегрално го пренесуваме фб статусот на Зекир Рамчиловиќ: Можеше да има и датум, но како што стои во заклучоците поради ограниченото време одлуката ќе биде ...
сите 2 | | | веќе видена

Кампот Табановце е од отворен тип и секој може да замине кога сака но потоа го губи правото да се врати назад На самата граница меѓу Македонија и Србија се ...
| | веќе видена

next