Годинава имало зголемена побарувачка и за купување стан од нашинци или странци кои имаат некаков линк со земјава. „Норвежанци, Германци, Швајцарци и други ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на телевизија Клан Македонија потенцираше дека тој е навивач на Вардар, уште од дете. -Видете, ...
сите 5 | | | веќе видена

Со потпишување на шестиот протокол кој се однесува на функционирањето на бригадата за Југоисточна Европа – СИБРИГ, заврши годишниот состанок на замениците на ...
| | веќе видена

Автор :Д-р Весна Стефановска Извор : Правен дијалог бр.19 – јуни 2019 Во многу прилики беше истакнато дека Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) се смета за ...
| | веќе видена

- За жал, ќе беше полесно ако министрите во авионот, како што вели Милошоски ширеа лажни вести, а вистината да е поинаква. Заклучоците од јуни 2018 се ...
сите 3 | | | веќе видена

Една, односно речиси две години по потпишувањето на договорите за добрососедство и соработка со соседите Грција и Бугарија, почнува на дело да се покажуваат ...
сите 5 | | | веќе видена

Новинарот Мишко Иванов објави дека повеќе нема да биде уредник на информативните програми на ТВ24, откако неговата сопруга Тања Стојановска Иванова беше ...
сите 7 | | | веќе видена

Стотици пациенти, секо e утро го минуваат во скопската клиника за онкологија. Сликата секој ден е иста - редици граѓани чекаат хемотерапија. Кога ходникот e ...
сите 2 | | | веќе видена

Договорот од Преспа е одлично решение за двете земји и ја отвора вратата за поширока соработка на Северна Македонија во Европа што е од посебна важност, изјави ...
сите 3 | | | веќе видена

Стотици мемиња со потсмев се раширија на интернет по вчерашната фото сесија на највисокиот државен врв на Македонија на полигонот Криволак. На социјалните ...
сите 6 | | | веќе видена

Режисерот Јани Бојаџи со свој коментар за актуелната дебата околу потеклото на револуционерите на чело со Гоце Делчев. „Секоја нова салата со себе повлекува и ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска наврши една година од потпишувањето на Договорот со Грција. Кога имаш верба, храброст и надеж, можеш планини да поместиш. Со потпишувањето на конечниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Еден од најконтроверзните македонски политички ликови, екс премиерот Љубчо Георгиевски кој со своите изјави секогаш знае да предизвика внимание во јавноста, ...
сите 7 | | | веќе видена

Судбината на Заев е во негови раце. Колумна на Арсим Зеколи. Дали вестите од ЕУ се драматично лоши за Македонија? Можеби се, но не помалку отколку што се и за ...
сите 2 | | | веќе видена

Светот сериозно вложува во научни истражувања и зачувување на природата, а Македонија речиси и да не дава пари за вакви проекти. Ова го покажува и последното ...
| | веќе видена

next