На денешната расправа во Собранието пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска истакана дека со овој начин на финансирање каде што ќе бидат исплатени 50 ...
сите 71 | | | веќе видена

Нели тоа што Грција бара од Македонија да го промени баш овој член од Уставот, за Македонците во соседните земји, е еден вид признавање на постоењето на ...
сите 11 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста - реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Хунтата на ...
сите 9 | | | веќе видена

Оваа Влада е тотално неспособна и неснаодлива затоа што во време кога ние треба да го носиме новиот буџет за 2019 година ние се занимаваме со ребаланс на ...
сите 3 | | | веќе видена

Вип мигрант од Скопје… Лицето на Груевски ги „окупираше“ и насловните страници на унгарските медиуми, а ова е само еден од бројните наслови на тамошните дневни ...
сите 36 | | | веќе видена

Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ и Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ на 21 ноември во ...
сите 7 | | | веќе видена

Воведувањето на оџачарската услуга подразбира чистење и контрола на уредите за спроведување чад и опремата за ложење, со што се овозможува нормално ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска во Собранието на Република Македонија официјално започна постапката за донесување на нов Закон за спречување на корупција и судир на интереси. Овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Во гостување во емисијата Студио 1 Тодор Пендаров истакна дека прес конференциите на ВМРО-ДПМНЕ се фарса, но и дека бегството на Груевски е исто така голема ...
сите 9 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
| | веќе видена

Во Владата на Република Македонија на покана на заменикот претседател на Владата на Република Македонија и министер за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот ...
сите 41 | | | веќе видена

За време на Отворено Студио на 1ТВ дури се одвиваше дебата со прашање: Како политичките психопати ја држат во заложништво државата?, и дури водителот ...
| | веќе видена

next