Контраверзниот мешетар Александар Обрадовиќ, кој беше вработен во државната ЕЛЕМ како советник на премиерот Зоран Заев за енергетика, на внуците им купил ...
| | веќе видена

ОО на СДСМ – Кочани вечерва во салата на НУЦК „Бели Мугри“ во Кочани го претстави над кандидатот за градоначалник подржан од СДСМ и Коалицијата Никола Илијев и ...
сите 4 | | | веќе видена

Експертите на европската комисија предводени од Рајнхард Прибе предлагаат серија реформи во клучни сектори и институции во државата. Од препораките во ...
сите 58 | | | веќе видена

Славчо Чадиев е кандидатот на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник на општина Велес. Тој вторпат ќе ја побара довербата на велешани за да ја извршува градоначалничката ...
сите 5 | | | веќе видена

На качувачките локалитети кај Матка, Маврово и Кадина во близина на Скопје поставени се оклинчени спортско-качувачки насоки и сидришта, кои се обележани и ...
сите 16 | | | веќе видена

Амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние, ја посети Агенцијата за остварување на правата на заедниците и оствари протоколарана средба со директорите Илхан ...
сите 3 | | | веќе видена

Уште еднаш, најљубезно замолуваме, содржините кои се преземаат од ЦИВИЛ, да се атрибуираат соодветно на лиценцата Creative Commons, што значи слободно ...
сите 4 | | | веќе видена

Ќе се сади само таму од каде што ќе може да се добие квалитете род. Држвата ќе прави реонизација. Анализите треба да покажат која култура каде успева. Врз ...
сите 21 | | | веќе видена

Очигледно дека договорот помеѓу Македонија и Бугарија најблаго речено е асиметричен односно тука не се застапени македонските пред се државни и национални ...
сите 5 | | | веќе видена

Воспоставување на домашна канцеларија, избор и назначување на нов младински претставник на РИКО, отворање на повици за проекти, отворена соработка меѓу ...
сите 8 | | | веќе видена

Идејата на Силве&Тони да тргнат на пат околу светот со мотоцикл за да ги пренесат прегратките од Македонија, полека но сигурно прераснува и во своевиден ...
| | веќе видена

Денеска започна третиот семинар на третата генерација Школа за женски активизам со поздравни говори од Цветанка Ласкова координаторката на Форум на жени на ...
сите 2 | | | веќе видена

Оние 40 луѓе, кои се примени во Влада, да му бидат “коњаница” на Заев за односи со јавност и му го водат службениот премиерски профил, да си ги соберат ...
сите 2 | | | веќе видена

next