Земјотрес почувствуван во Македонија

Инаку, во неделата во 04 часот и 08 минути утрото земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер го стресе Скопје. Со оглед на тоа дека потресот е слаб, нема простор за паника.

⇐ DailyКурир ⇒