Заврши средбата на Заев и Ахмети: Ахмети ја напушти средбата без да даде изјава

Засега непознато дали паднал договор... Ахмети не даде изјава пред новинарите во врска со денешната средба, најавувајќи дека јавноста ќе биде информирана преку партиско соопштение. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, пред повеќе од два часа го напушти седиштето на СДСМ, каде се сретна со мандатарот Зоран Заев, со цел формирање на нова влада. По оваа средба со Ахмети, следуваат и средби и преговори со ...

⇐ DailyТочка ⇒