Заладувањето нема да потрае, еве кога почнуваат пак пеколни горештини

Денеска, под влијание на значително постудена воздушна маса од север, времето ќе биде облачно и свежо, со умерен до засилен северен ветер. Во целата земја ќе има врнежи од дожд, кои на места повремено ќе бидат поројни и пообилни (над 30л/м 2 ). Најдолго и континуирано врнежите ќе се задржат во југоисточните делови. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 22 степена. Локални врнежи ...

⇐ DailyСител ⇒