Заев во скопското обвинителство на распит во врска со изборни нерегуларности

Заев в среда со својот адвокат ќе има увид во доказите со кои располага обвинителство, па ќе ја спрема својата одбрана Само половина час лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска се задржа во скопското јавно обвинителство, каде требаше да даде исказ во врска со последната истражна постапка која се води против него и партијата СДСМ, а се однесува на организирањето на изборна кампања во декември, 2016 ...

⇐ DailyАлфа ТВ ⇒