Заев на распит во Основното јавно обвинителство

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во петок треба да дојде на распит во Основното јавно обвинителство, пренесува А1он. Обвинителството на Марко Зврлевски, заедно со други лица, на раководни позиции во партијата го товарат Заев за злоупотреба на средства за финансирање на изборна кампања. Ова е во рамки на веќе отворената предистражна постапка. Заев потврди дека е поканет и дека ќе одговори на поканата и ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒