Заев: Груевски да се подготви за опозиција и да дозволи мирен трансфер на власта

СДСМ не прифаќа широка владина коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, бидејќи тој е човекот кој ја предизвика кризата, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното интервју за Ал Џезира Балканс, пред утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан. „Не може за никого на светот, па ни за нас да биде прифатливо човек кој бил носител на режим и кој ја предизвика кризата, кој прислушуваше ...

⇐ DailyМКД ⇒