Заев – Алтхаузер: Реформи во судскиот систем и СЈО целосно да си ја заврши работата

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорката на Германија во Македонија, Кристине Алтхаузер. Тие разговарале за потребата од продолжување на демократските процеси во Македонија и за формирање нова и силна Влада, посветена на реформските приоритети. На средбата, како клучни биле посочени препораките во извештаите на Европската комисија и на Рајнхард Прибе. Заев и Алтхаузер ...

⇐ DailyЛибертас ⇒