Заев- Алтхаузер: Нова силна Влада посветена на реформите, која ќе води реална политика!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорката на Р.Германија во Р.Македонија, Кристине Алтхаузер. Тема на разговорот беше потребата од продолжување на демократските процеси во Македонија и формирање нова, силна, посветена Влада кон реформските приоритети. -Мнозинството граѓани на Македонија дадоа поддршка за демократска Македонија наспроти режим. Режимот е срушен со ...

⇐ DailyБриф ⇒