Заев и Ахмети ги започнаа преговорите за состав на Влада

По двочасовни преговори и без никакви детали околу распределбата на владиниот колач заврши денешна средба на Заев со првиот човек на ДУИ Али Ахмети. Од партиите не откриваат колку министерски позиции ќе добие СДСМ а колку албанскиот блок, иако во јав Течат уставните рокови за формирање на новиот владин кабинет, а со тоа се интензивираат и средбите на мандатарот Зоран Заев со коалициските ...

⇐ DailyАлфа ТВ ⇒