Заев и Ахмети ги почнаа разговорите за новата Влада

Вo 12.30 часот започнале разговорите на меѓу СДСМ и ДУИ пренесе Алсат-М. Тема на состанокот се деталите и распределбата на министерските места во новата влада. Мандатарот Заев прво на маса седнува со лидерот на ДУИ Али Ахмети. Откако СДСМ и ДУИ ќе ги усогласат ставовите понуда ќе има и за останатите партнери од парламентарното мнозинство. Засега нема ниту една официјална информација кое ...

⇐ DailyФактор ⇒