Заев и Ахмети денес без конкретен договор за распределба на министерствата

Мандатарот и лидер на СДСМ денеска ги почна разговорите за фирмирање на нова влада, а прв соговорник му беше Али Ахмети, челникот на албанската ДУИ. Средбата меѓу двајцата лидери и идни коалициони партнери во најава заврши без изјави за медиумите, а во партиското соопштение од СДСМ соопштуваат дека т еми на средбата биле принципите на соработка, реформската Влада и ЕУ и НАТО интеграциите. „Во ...

⇐ DailyФактор ⇒