„За заедничка Македонија“ побара Иванов да не подлегнува на притисоците (ГАЛЕРИЈА)

Во Скопје и во повеќе други градови во земјава вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразуваат незадоволство за тиранската платформа и даваат поддршка за унитарноста на државата. Од граѓанската иницијативата „За заедничка Македонија“ вечерва му порачаа на претседателот Иванов да не подлегнува на никакви притисоци и повторно побараа ...

⇐ DailyМКД ⇒