Забранет е влез на тешки товарни возила во Грција поради лошото време

Расте бројот на камиони кои што се заглавени во меѓуграничниот простор на македонско - грчката граница Богородица - Евзони. Околу осумдесет тешки товарни возила со часови чекаат да бидат пропуштени на грчка територија. Од македонската гранична служба велат дека добиле известување од грчките колеги дека синоќа од два часот е забранет влез во Грција за камиони заради лошите временски улови и ...

⇐ DailyТелма ⇒