Забранет влез за камиони и автобуси во Грција, поради лошите временски услови

Сообраќајот по државните патишта се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот, информираат од Автомото-сојузот на Македонија. Од АМСМ велат дека поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, не се дозволува влез на товарни возила и автобуси во Грција. Забранa за сообраќај за тешки товарни возила има и на патниот правец Маврово – Дебар. Снег ...

⇐ DailyЛибертас ⇒