Врховниот суд закажа седница за притворите на Едмонд Темелко и Владимир Талески

За еден месец, или поточно на 19 јуни, Врховниот суд на седница ќе расправа за законитоста при определувањето притвор за градоначалникот на општина Пустец, Едмонд Темелко и за одлуката за притвор на градоначалникот на општина Битола, Владимир Талески, и двајцата осомничени од СЈО, потврдија за Макфакс од Врховниот суд. И покрај тоа што Врховен во февруари веќе донесе одлука за предметот со ...

⇐ DailyПравдико ⇒