Врховниот суд не донесе одлука за Талески и Темелко

Врховниот суд зад затворени врати денеска одлучуваше дали се законити одлуките на Кривичниот и Апелацискиот суд за обвинетиот градоначалник на Битола, Владимир Талески да добие само куќен притвор за случајот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), објави СДК.мк. Седницата заврши, но одлука не е донесена. Таа одлука само ќе биде оценка за исправноста на одлуките на пониските ...

⇐ DailyНова ТВ ⇒