Возете внимателносообраќајот се одвива по влажни коловози

Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози и затоа се упатува апел до возачите за внимателно возење и почитување на сообраќајните правила. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се ...

⇐ DailyOhridNews ⇒