ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов да бидат аболицирани како Заев

Интегралниот текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ следува во продолжение Kолку и да испраќа потсвесни пораки за амнестија, ниту таа, ниту Шилегов, ниту Заев смеат да бидат амнестирани за криминалите кои ги сториле. Шекеринска залудно се надева дека може и таа и Шилегов и останатите членови на криминогеното раководство на СДС да бидат аболицирани како Заев. Залудно му завидуваат на Заев за двете ...

⇐ DailyКурир ⇒