ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ велат дека немало средби Заев-Груевски

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги отфрлаат информациите изнесени од ДУИ дека деновиве се одржале лидерски средби меѓу партиските лидери, Никола Груевски и Зоран Заев, објави Фокус . „Нема ние за што да разговараме со Груевски“ - велат од СДСМ. И од ВМРО-ДПМНЕ само кусо велат дека немало никаква лидерска средба. Претходно портпаролот на ДУИ, Бујар Осмaни изјави дека деновиве имало повеќе средби за надминување ...

⇐ DailyФактор ⇒