ВМРО-ДПМНЕ: Пожарите уништуваат шуми, а министерот Николовски размислува со кој фактор за сонце да се намачка

Пожарите секојдневно уништуваат илјадници хектари шума, а министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, размислува со кој фактор на крема за сонце да се намачка за да не изгори, обвини денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од таму велат дека додека огнената стихија уништува домови и имоти и се заканува на манастири, надлежниот министер на СДС од плажа, на лежалка конзумира ...

⇐ DailyМакфакс ⇒