ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека СЈО води хајка против нив

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СЈО води хајка и прави политички театар. Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани, oбвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Сите акции кои ги презема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство, додаваат од партијата. „Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при ...

⇐ DailyФактор ⇒