(ВИДЕО) Шилегов: Груевски напразно се обидува, не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде!

Одговори на новинарски прашања, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 20.03.2017 Медиуми: Што очекувате утре од Хан? Шилегов: Од посетата на еврокомесарот Хан, очекуваме дека ќе ги пренесе пораките кои веќе се дадени од страна на Европската Комисија, од страна на Советот на министри на ЕУ, од страна на еврокомесарот Могерини, а тоа е дека во Македонија мора да се врати уставниот поредок. ...

⇐ DailyЛибертас ⇒