(ВИДЕО) Очекувања од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан: СДСМ верува дека Груевски е во паника

Еврокомесарот Хан и тројцата европратеници доаѓаат во уште еден обид за поттикнување разрешница на се покомплицираната политичка ситуација, информира Телма. СДСМ очекува Брисел да ги осуди повиците на насилство што ги промовира ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер. СДСМ предупредува дека Груевски е во паника и дека е подготвен да злоупотреби малолетници за политички цели, па во повеќе средни училишта ...

⇐ DailyЛокално ⇒