(ВИДЕО) ОБЛАЦИ ОД ЧАД НАД КАРПОШ: Горат бараки во близина на ГУЦ

Пожар беснее во скопски Карпош во близина на ГУЦ. Според пишувањата на медиумите горат бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош. Пожарникарните екипи се борат да ја изгаснат огнената стихија, а засега не е позната причината како настанал пожарот. Повеќе информации во текот на денот.

⇐ DailyФактор ⇒