(ВИДЕО) Керим на 24 Вести: Само Дневник ни е провладин, другите два весника на МПМ не се

Срѓан Керим на вечерашново гостување во 24 Анализа зборувајки за актуелната криза во државата негираше дека оваа влада со аферата околу 750 илјади евра го ставила како што го праша новинарот во „шише“. Извршниот директор на МПМ не ја криеше наклонетоста кон актуелната влада на Груевски и уште еднаш потврди дека разрешениот директор на УБК Сашо Мијалков му е личен пријател. За весниците кои ги ...

⇐ DailyЛибертас ⇒