Важно за возачите кои возат по македонските патишта

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. ИЗМЕНЕТ РЕЖИМ НА СООБРАЌАЈ : На патниот правец Неготино - Демир Капија, на делот од Неготино до м.в.Острово, се одвива по дел од новиот автопат во должина од 4км. По овој дел сообраќајот пак се враќа на магистралниот пат Р103. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената ...

⇐ DailyСител ⇒