Уживавме во дождот и разладувањето - уште утре пријатно време, а потоа следува пекол

ВРЕМЕТО ДЕНЕС Oблачно и свежо, со врнежи од дожд, кои на места беа обилни. Во југозападниот дел од земјата имаше појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Дуваше умерен, на места повремено засилен ветер од северен правец. Дневните температури опаднаа и насекаде беа пониски од утринските ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ Во вечерните часови ќе се задржи облачно и свежо, со врнежи од ...

⇐ DailyПрес 24 ⇒