Од утре температурата во благ пораст

Ниски температури под просекот и денеска во земјава. Во жолта фаза е речиси цела Македонија, освен Полошкиот регион кој е во портокалова, информираа надлежните. Според УХМР, од утре температурата во благ пораст. Од петок, дневните температури над нулата. „Жолта фаза ќе имаме уште утре изутрина, температурите ќе бидат многу ниски, под просекот, очекуваме интервалот на минималната температура да ...

⇐ DailyМРТ ⇒