Утре ќе биде сончево со умерена облачност, температури до 30 степени

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 22 до 30 степени.УВ-индексот ќе има вредност 8.Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе ...

⇐ DailyА1ON ⇒