Утре не очекува сончево време со мала до умерена облачност и температури до 17 степени

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од девет до 17 степени.Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус два, ...

⇐ DailyА1ON ⇒