Утре облачно и свежо, а од понеделник...

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. На повеќе места ќе дува засилен североисточен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 6. Дневната температура ќе се движи од 17 до 26 степени. Од вторник следува период на стабилно време со пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на места ќе го надмине 35-тиот ...

⇐ DailySky MK ⇒