Тилерсон: НАТО има право да биде загрижен поради Русија

Идниот државен секретар на САД Рекс Тилерсон смета дека американските сојузници во НАТО имаат право да бидат загрижени поради Русија. Доналд Трамп го именуваше Тилерсон, поранешен директор на нафтениот гигант Ексон Мобил, за прв човек на американската дипломатија. “Нашите сојузници во НАТО имаат право да бидат загрижени поради враќањето на Русија” на меѓународната сцена и додаде дека Русија ...

⇐ DailyНова ТВ ⇒