Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово 14 повредени

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце - Куманово, jaви телевизија Телма. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили. Од МВР за Телма потврдија дека меѓу повредените е и поранешниот министер за финансии на Албанија, Арбен Ахметаи, кој бил во еден од автомобилите. Во несреќата две лица со потешки повреди и се ...

⇐ DailyOhridNews ⇒