ТЕШКА НЕСРЕЌА НА АВТОПАТОТ КАЈ КУМАНОВО: Се судрија автобус и два автомобили - има многу повредени!

Најмалку 14 лица се повредени во тешка сообраќајка којашто се случила попладнево на делницата од автопатот Табановце - Куманово, јави Телма. Во судирот учествувале автобус и два автомобили. Според телевизијата, двајца од повредените со тешки повреди се префрлени на скопските клиники, а другите се хоспитализирани во болницата во Куманово. Нема детали како дошло до судирот кој се случил околу 17.30 ...

⇐ DailySky MK ⇒