Студено и во четврток, затоплување од петок, па повторно снег од сабота

И утре изутрина ќе биде многу студено, во поголем дел од земјава со температури под -15 степени, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со пораст на дневните температури. Позначителен пораст на температурата ќе има во петок, кога ќе дува умерен ветер од јужен правец, а максималните температури насекаде ќе бидат позитивни. Нов влажен бран ќе има од петок кон крајот на денот и во сабота, кога ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒