Што стои позади изјавите на Ахмети? Целта широка коалиција или нов политички договор?!

Ставот на Ахмети дека клучот за излез од кризата е кај ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, директно води кон формирање широка коалиција или кон нов политички договор, сметаат извори упатени во стратегијата на лидерот на ДУИ, пишува Дојче веле . Шпекулации за наводни тајни лидерски разговори меѓу Груевски и Заев, деманти на таквите наводи, но и разни партиски солирања, го одбележуваат крајот на првиот квартал од ...

⇐ DailyРепортер ⇒