Стартуваа преговорите за нова Влада - Заев и Ахмети два и пол часа во седиштето на СДСМ

Два ипол часа зад затворени врати на тет-а-тет муабет. Мандатарот Заев и неговиот иден коалицски партнер Ахмети се договориле идниот период да се договарат за ресорите и министрите. Денеска зборувале само за принципи и приоритети. Ова е барем заклучокот од синхронизираните соопштенија кои што стигнаа по состанокот на Бихаќка. Ресорите и идните минситри ќе се договарале по наредниот период меѓу ...

⇐ Daily24 Вести ⇒