По средбата со коалиционите партнери Груевски го свика Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Ахмети порачува дека Влада ќе формираат победниците на изборите

Нема дилеми дека победникот во албанскиот политички блок треба да коалицира со победникот кај Македонците. Ахмети во интервју за телевизијата 21 со јасен став дека принципот кој токму ДУИ го воведе по изборите во 2006 мора да се почитува од двете страни. „Вистината е таа и не може да се негира, дека ВМРО-ДПМНЕ во македонскиот кампус однесе победа на изборите. Таа вистина не може никој да ја ...

⇐ DailyСител ⇒